Przedszkolaki, adwokat kto to taki?

Przedszkolaki i adwokat

Przedszkolaki, adwokat kto to taki?

Intrygujące pytanie? Nawet bardzo! Nie każdy z nas do końca zdaje sobie sprawę z tego, czym tak na prawdę zajmuje się adwokat, jakie są jego obowiązki i zakres kompetencji. 

Miałam ogromny zaszczyt i wielką radość uczestniczyć w akcji Przedszkolaki, adwokat kto to taki?organizowanej przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie, przy wsparciu Rzecznika Praw Dziecka oraz UNICEF.

W ramach akcji wybrałam się do Przedszkola nr 76 im. Warsa i Sawy w Warszawie, a także do jego Oddziału,   by spotkać się z dziećmi. Celem naszego spotkania było przybliżenie i przedstawienie przedszkolakom zawodu, który wykonuję. Wyzwanie, które podjęłam dołączając do akcji Przedszkolaki, adwokat kto to taki było ogromne. Wszak, zyskać uwagę dzieci i ich zaciekawienie jest nie lada wyzwaniem!

Nota bene zawód, który wykonuję jest dla mnie więcej niż pracą, to moja pasja. Sprawa mi wiele satysfakcji i daje poczucie spełnienia, gdyż wiem, że pomagam drugiemu człowiekowi. Zwłaszcza, że często zawodowo poznaję ludzi, których sytuacja nie należy do najłatwiejszych. Pomoc w rozwiązaniu problemów, przekłada się na zadowolenie drugiego człowieka, który dostrzega wartość w tym, co robię. Wszystko to sprawia, że niejednokrotnie, pomimo zmęczenia znajduję motywację do dalszej pracy. 

Przedszkolaki i adwokat

Podczas spotkania z dziećmi w ramach akcji Przedszkolaki, adwokat kto to taki? poruszaliśmy temat praw dzieci, Konwencji o Prawach Dziecka, omówiliśmy cele działalności Rzecznika Praw Dziecka. 

Dzieci chyba najbardziej zainteresowane były moim strojem urzędowym, gdyż przywitałam ich w todze. Szkoda, że nie mogliście, Drodzy Czytelnicy widzieć ich min i wielkich oczu, jak wchodziłam do sali- wrażenia bezcenne. Ponadto, wspólnie z dziećmi śpiewaliśmy piosenki, co sprawiło, że na chwilę znowu poczułam się przedszkolakiem 😉

Czas spędzony z dziećmi daje dużo energii i jest dawką dobrego humoru, zwłaszcza, że wyobraźnia dzieci nie zna granic. 

Korzystając z okazji, raz jeszcze serdecznie dziękuję Pani Dyrektor Przedszkola, jak również Panią Wychowawcom za umożliwienie mi spotkania się z przedszkolakami. Była to dla mnie niezwykła przygoda. 

Nie tylko samą pracą człowiek żyje!

przedszkolaki, adwokat kto to taki?