Od czego zależy wycena sprawy rozwodowej?

Pomoc prawna

Często dostaję od swoich Klientów podczas pierwszej rozmowy telefonicznej pytania dotyczące wyceny pisma procesowego w sprawie o rozwód. Klienci chcą wiedzieć, ile kosztuje pozew o rozwód, sporządzenie apelacji w sprawie rozwodowej, czy jaka jest kwota za prowadzenie sprawy rozwodowej przez adwokata.

Tymczasem, rozwód rozwodowi nierówny. W związku z tym ceny za prowadzenie sprawy rozwodowej również kształtują się w różnym stopniu.

Czasami bywa tak, że małżonkowie nie posiadają dzieci i porozumieli się w kwestii rozwodu. Strony nie chcą, by Sąd orzekał w zakresie winy za rozkład pożycia małżeńskiego. Taka sytuacja jest diametralnie różna od sprawy, w której małżonkowie są silnie skonfliktowani między sobą i nie są zgodni co do kwestii związanej z ich wspólnymi dziećmi. Sprawy związane z sytuacją dzieci, jak wiesz Drogi Czytelniku z tego wpisu, Sąd musi obligatoryjnie rozstrzygnąć w wyroku rozwodowym. Nie muszę Cię chyba przekonywać, że tego typu sprawy są bardziej czasochłonne i wymagają większego nakładu pracy. Ponadto, sprawy rozwodowe, w których strony nie są w stanie wypracować porozumienia na żadnym polu trwają dłużej. Sąd może procedować przy tego typu sprawach nawet przez kilka lat.

Rozwiązanie

Chcąc umiejętnie przygotować się do sprawy rozwodowej, zawsze zalecam swoim Klientom poradę prawną, zanim zdecydują się na kolejny rok. W trakcie konsultacji prawnych Klienci często dowiadują się, o co w ogóle można wnosić w sprawie o rozwód. Przedstawiam Klientom, jak pozyskiwać dowody, które są przydatne w postępowaniu rozwodowym. Niejednokrotnie wskazuję też, co może być dowodem w postępowaniu rozwodowym. Buduję ze swoimi Klientami strategię postępowania. Możliwości prawnych jest wiele, ważne jest by poznać, jakie są potrzeby danej osoby i dobrać adekwatne rozwiązania prawne.

Dlaczego o tym piszę?

Bo to działa! Bardzo często słyszę od Klientów, że o pewnych możliwościach prawnych nawet nie mieli pojęcia, albo że nie zdawali sobie sprawy ze skutków pewnych działań. Jedna z moich Klientek chciała się rozwieść, ale obawiała się o sytuację materialną dzieci po odejściu od męża. Rozwiązaniem jej problemów było zaproponowane przeze mnie zabezpieczenie alimentów na rzecz małoletnich dzieci na czas trwania postępowania rozwodowego.

Podjęcie decyzji o rozwodzie już samo w sobie wymaga wiele wysiłku. Wyrok rozwodowy kształtuje naszą sytuację życiową i ma wpływ na naszą codzienność, zwłaszcza, jeżeli strony posiadają wspólne małoletnie dzieci. Warto zatem poprowadzić swoją sprawę o rozwód w sposób przemyślany i świadomy możliwych rozwiązań prawnych.

Najczęstszy schemat przebiegu współpracy z klientami

  1. Rozmowa telefoniczna pozwala wstępnie zrozumieć problem klienta i zaproponować odpowiednią rekacje.
  2. Pierwsze spotkanie / porada prawna, umożliwia dogłębnie zrozumieć sytuacje prawną klienta, udzielienie porady, zaproponowanie planu dalszych działań oraz przedstawienie oferty dalszej współpracy.
  3. Reprezentacja klienta, oparta jest na jasnych, spisanych i wycenionych warunkach. Nasi klienci rozumieją przyjętą strategie działania, są na bieżąco informowani o postępie w swoich sprawach, wiedzą czego się spodziewać.

Jeśli szukasz pomocy prawnej w rozwodzie, skontaktuj się z nami pod numerem 519 386 956.

 

Powiązane wpisy: