Zespół

Adwokat Anna Kośmider

Adwokat Anna Kośmider

Doświadczenie: Adwokat Anna Wędzicha-Kośmider zdobywała doświadczenie w Sądzie Okręgowym w Warszawie, Ministerstwie Finansów oraz kancelariach prawniczych w Warszawie. Prowadziła liczne spory z zakresu prawa rodzinnego, karnego oraz administracyjnego. Broniła między innymi w procesach zorganizowanych grup przestępczych. Prowadziła sprawy dotyczące własności nieruchomości, w tym sprawy o zasiedzenie o skomplikowanych stanach faktycznych. W sprawach z zakresu prawa spadkowego prowadziła sprawy o stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku oraz o zachowek. Pomagała w uzyskaniu upadłości konsumenckiej.

Jako obrońca występowała przed sądem i prowadziła wiele spraw w zakresu prawa karnego, prawa wykroczeń oraz prawa karnego skarbowego. Broniła osoby oskarżone o występki, jak i osoby oskarżone o popełnienie zbrodni. Dzięki wypracowanej metodyce prowadzenia spraw z zakresu prawa karnego, osiągała wyniki przekraczające oczekiwania klientów.

Przemyślany sposób działania, budowanie spójnej strategii niejednokrotnie pozwalały uzyskać satysfakcję klienta i obronę jego praw.

Specjalizacja: prawo cywilne, w tym prawo spadkowe i zobowiązania, prawo rodzinne, prawo karne.

X

Adwokat Justyna Wyrzykowska

Adwokat Justyna Wyrzykowska

Specjalizacja: Specjalnością Adwokat Justyny Wyrzykowskiej jest prawo podatkowe. Odpowiada ona za analizę prawną, przebieg postępowania oraz doradztwo podatkowe. Jej doświadczenie związane jest ze szczegółową analizą faktów, przygotowaniem dokumentacji, podejmowaniem strategicznych decyzji, jak również reprezentacją klienta przed organami podatkowymi, administracyjnymi i sądowymi.

Kompetencje: Specjalizacją Justyny począwszy od lat uniwersyteckich był podatek VAT. Ponadto ukończyła program International Marketing Management na Uniwersytecie Kassel (Niemcy), po czym kontynuowała swoją zagraniczną praktykę w firmie consultingowej w Hamburgu, gdzie zdobyła doświadczenie związane z rynkiem  zachodnich sąsiadów.

X

X

Aplikant adwokacki Maja Dąbrowska 

W 2018 roku ukończyła studia prawnicze na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie składając pracę magisterską zatytułowaną: „Cesja wierzytelności przyszłych” napisaną pod kierunkiem wybitnego specjalisty z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego i arbitrażu. – dr hab. Przemysława Drapały. W 2019 r. rozpoczęła aplikacje adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Posiada międzynarodowy certyfikat TOLES Legal.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelarii adwokackiej specjalizującej się w obsłudze osób fizycznych w szczególności z zakresu prawa cywilnego i prawa pracy.

Specjalizacja: Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, w szczególności prawem rodzinnym i opiekuńczym, prawem medycznym. Posiada doświadczenie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawie zobowiązań. Posiada duże doświadczenie w zakresie przygotowywania pism procesowych oraz opinii prawnych w zakresie swojej specjalizacji.