Zespół

Kancelaria adwokacka Anna Wędzicha

Adwokat Anna Wędzicha-Kośmider

Doświadczenie: Anna Wędzicha-Kośmider prowadziła liczne spory z zakresu prawa rodzinnego, w szczególności sprawy o rozwód i o podział majątku wspólnego. Zajmowała się również sprawami związanymi z własnością nieruchomości, w tym sprawami o zasiedzenie, których stany faktyczne bywają bardzo skomplikowane. W sprawach z zakresu prawa spadkowego poza sprawami o stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku, prowadziła sprawy o zachowek. Pomagała w uzyskaniu upadłości konsumenckiej.

Jako obrońca występowała przed sądem i prowadziła wielu sprawach z zakresu prawa karnego, prawa wykroczeń oraz prawa karnego skarbowego. Broniła osoby oskarżone o występki, jak i osoby oskarżone o popełnienie zbrodni, czy też udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Dzięki wypracowanej metodyce prowadzenia spraw z zakresu prawa karnego, osiągała wyniki zadowalające klientów.

Przemyślany sposób działania, budowanie spójnej strategii niejednokrotnie pozwalały uzyskać satysfakcję klienta i obronę jego praw.

Specjalizacja: prawo cywilne, w tym prawo spadkowe i zobowiązania, prawo rodzinne, prawo karne.

Język: polski i angielski

Adwokat Justyna Wyrzykowska

Adwokat Justyna Wyrzykowska

Specjalizacja: Specjalnością Adwokat Justyny Wyrzykowskiej jest prawo podatkowe. Odpowiada ona za analizę prawną, przebieg postępowania oraz doradztwo podatkowe. Jej doświadczenie związane jest ze szczegółową analizą faktów, przygotowaniem dokumentacji, podejmowaniem strategicznych decyzji, jak również reprezentacją klienta przed organami podatkowymi, administracyjnymi i sądowymi.

Koompetencje: Specjalizacją Justyny począwszy od lat uniwersyteckich był podatek VAT. Ponadto ukończyła program International Marketing Management na Uniwersytecie Kassel (Niemcy), po czym kontynuowała swoją zagraniczną praktykę w firmie consultingowej w Hamburgu, gdzie zdobyła doświadczenie związane z rynkiem  zachodnich sąsiadów.

Język: polski, angielski, niemiecki.

 

Aplikant Adwokacki Wit Kalemba

Doświadczenie: wieloletnie doświadczenie w: kontroli dokumentacji przetargowej, umów, przygotowywanych w oparciu o PZP lub regulaminy wewnętrzne spółek; doradztwie przy wykonywaniu kontraktów handlowych; w sprawach pracowniczych; w sporach zbiorowych ze związkami zawodowymi; prowadzeniu spraw sądowych oraz pozasądowych.

Obsługiwał  m.in. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.; Agencja Mienia Wojskowego czy PSG Sp. z o.o.

Specjalizacja: prawo administracyjne, prawo zamówień publicznych, prawo kolejowe.

Języki: polski, angielski i francuski

Członkostwo: Izba Adwokacka we Wrocławiu