Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne

Specjalizujemy się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, a zwłaszcza w sprawach o rozwód z lub bez orzekania o winie. 

 

Rodzaje prowadzonych spraw:

Prawo rodzinne Tarchomin

Prawo rodzinne i opiekuńcze to jedna z głównych specjalizacji naszej kancelarii.

Prawo rodzinne Białołęka obejmuje, m.in. rozwody Białołęka, separacja Białołęka, a także sprawy o alimenty Białołęka, władzę rodzicielską, czy kontakty.

Tej tematyce – prawo rodzinne Tarchomin, głównie jest poświęcony prowadzony przez nas blog. Rozwody Tarchomin czy separacja Tarchomin to tematy, które dotykają coraz więcej osób. Jednocześnie, mamy świadomość, iż sytuacje związane z decyzją o rozwodzie czy separacji są trudne i niezwykle ciężkie. Nie zawsze możecie mieć Państwo właściwe spojrzenie na sprawę, czy zdawać sobie sprawę ze środków prawnych, po które może Państwo sięgnąć w trakcie sprawy z zakresu prawo rodzinne Białołęka. Nasz blog prawo rodzinne Tarchomin służy temu, byście mogli Państwo zorientować się w swojej sytuacji prawnej. Czasami nasi klienci nawet nie zdają sobie sprawy z możliwości prawnych, jakie stwarza sytuacja, w której się znaleźli. Tworząc naszego bloga przyświeca nam cel, by zapoznać Państwa z taką tematyką, jak: separacja Nowodwory, rozwody Nowodwory czy alimenty Nowodwory.

Oczywiście, służymy również radą w sprawach: rozwody Tarchomin, separacja Tarchomin, alimenty Tarchomin, czy w sprawach związanych z władzą rodzicielską albo kontaktach z małoletnimi dziećmi. Zawsze dobrze jest się spotkać z adwokatem, by omówić własną sytuację, gdyż mimo chęci, nie jest możliwe opisanie każdej sprawy, tym bardziej, że nie ma dwóch identycznych spraw. Każda sprawa jest indywidualna i tak należy do niej podejść. Doświadczenie w dziedzinie prawo rodzinne Nowodwory pomaga natomiast przewidzieć pewne aspekty konkretnych spraw, np. Rozwody Białołęka, separacja Białołęka, alimenty Białołęka, czy innych.

Rozwody Tarchomin to fachowa porada. Przekazujemy Państwu naszą wiedzę i dzielmy się naszym doświadczeniem w sprawach z zakresu prawo rodzinne Nowodwory. W sprawach takich, jak rozwody Nowodwory, separacja Nowodwory, alimenty Nowodwory wskazujemy Państwu najlepsze możliwe rozwiązanie prawne i pomagajmy je osiągnąć w sprawach przed Sądem.

Prawo rodzinne Nowodwory jest o tyle specyficzną dziedziną prawa,że część aspektów związanych ze sprawami z tego zakresu jest możliwa do wypracowania w trakcie negocjacji przedsądowych między stronami. W zależności od stopnia skonfliktowania stron wiele okoliczności, o których Sąd musi rozstrzygnąć mogą być osiągnięte w drodze kompromisu. Często małżonkowie nie chcą rozmawiać bezpośrednio, gdyż górę biorą emocje i wzajemne żale. Rozmowa z udziałem profesjonalnego pełnomocnika często przynosi efekty, które stronom wydawały się niemożliwe do osiągnięcia. Alimenty Tarchomin należą do tematów wyjątkowo spornych. Z pomocą adwokata nawet kwestie związane z wysokością alimentów można uzgodnić z wzajemnym poszanowaniem stron i przede wszystkim z uwzględnieniem potrzeb małoletniego dziecka.
Alimenty Nowodwory jako instytucja prawna mają swoją istotę, która bezpośrednio wynika z przepisów zawartych w Kodeksie prawa rodzinnego i opiekuńczego. Wyjaśnienie na czym polega ta instytucja, pomaga w dojściu do porozumienia. Wszak w sprawach takich, jak rozwody, separacja czy alimenty Tarchomin, jeżeli strony nie osiągną kompromisu, Sąd zadecyduje za nie w wyroku.

Alimenty Tarchomin, które przyznawane są na rzecz małoletnich dzieci mają charakter obligatoryjny. Oznacza to, że Sąd rozstrzygnie w kwestii alimentów. Z punktu widzenia dobra dziecka istotne jest, by ich wysokość odpowiadała usprawiedliwionym potrzebom małoletnich i zdolności majątkowej ich rodziców.

W naszej kancelarii wyjaśniamy Państwu kwestie z zakresu prawo rodzinne Nowodwory w taki sposób, by kwestie później roztrząsane w trakcie postępowania przed Sądem były dla Państwa zrozumiałe.

Czasami zdarza się, że klient dzwoniąc zdecydowany jest na rozwód, natomiast po analizie jego sytuacji faktycznej i rozmowie, okazuje się, że to, czego w istocie chciałby to separacja Tarchomin.

Należy jednak pamiętać, iż separacja Tarchomin ze swej istotny jest stanem prawnym przejściowym. Daje to małżonkom możliwość przemyślenia tego, czy chcą do siebie wrócić, czy jednak rozwód jest nieunikniony.

Mamy świadomość, iż opisywane sprawy należą do trudnych ze względu na to, że związane są z naszym życiem prywatnym. Zależy nam na nawiązaniu więzi z klientem, której podstawą jest zaufanie. Jest to niezwykle istotne na każdym etapie postępowania. Spójne stanowisko, argumenty przedstawiane w sprawie mają istotne znaczenie. Powodzenie w sprawie przed Sądem w dużej mierze zależy właśnie od prezentowanego przez nas stanowiska.

Zdając sobie z tego sprawę, wnikliwie i uważnie rozpatrujemy z klientem jego sytuację i okoliczności, które się na nią złożyły. Zdarza się, że w trakcie procesu, np. z uwagi na stanowisko strony przeciwnej, zmuszeni jesteśmy zmodyfikować nasze żądania. Takich sytuacji nie należy się obawiać. Czasami wynikają one bezpośrednio z przepisów prawa, czasami z potrzeby sytuacji. W każdym razie przedstawione w sposób właściwy, mają na celu ochronę praw naszych klientów.

Niewątpliwie, niezwykle istotnym jest w sprawie o rozwód dobranie stosownych świadków. Dowody z zeznań świadków bywają kłopotliwe dla stron. Czasami nasi klienci po prostu nie wiedzą, która osoba powinna zostać zawnioskowana przez nich jako świadek, czy też jakie pytania powinny być kierowane do świadków w trakcie ich przesłuchania przed Sądem.

Zdanie sobie sprawy z tego, co konkretnie chcemy osiągnąć, pozwala dobrać świadków w sposób odpowiedni. Nasi adwokaci pomagają także w tym aspekcie. Kompleksowa pomoc w sprawach z zakresu prawa rodzinnego sprawia, że każda wątpliwość, która pojawia się u Państwa związania z kwestiami prawnymi związanymi z rozwodem, separacją, alimentami czy innymi sprawami zostaje rozwiana. Daje to Państwu poczucie komfortu i spokoju. Uważamy, że nie ma sensu obciążać Pastwa dodatkowymi problemami, te związane z kwestiami prawnymi rozwiązujemy dla Państwa w ramach współpracy z naszą kancelarią.

Jednocześnie pragniemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez Pastwa pytania

Czy możliwe jest sporządzenie przez Kancelarię Adwokacką Adwokat Anna Wędzicha jedynie pozwu?

Jak najbardziej istnieje możliwość pomocy Państwu przy sporządzeniu pozwu. Ponadto, możliwe jest przygotowanie dla Państwa apelacji, jeżeli w sprawie przed Sądem I instancji działaliście Państwo samodzielnie, a rozstrzygnięcie nie jest dla Państwa zadowalające.

Ile kosztuje wniesienie do Sądu sprawy o rozwód?

Opłata sądowa od pozwu o rozwód wynosi 600 zł. Jest to opłata, którą osoba decydująca się na założenie sprawy sądowej musi ponieść. Bez jej uiszczenia Sąd nie rozpatrzy naszego pisma.
Opłata sądowa od pozwu o separację również wynosi 600 zł. Należy jednak pamiętać, że sprawa o separację, w razie zgodnego wniosku małżonków, rozpatrywana jest w postępowaniu nieprocesowym. W takim przypadku opłata od wniosku o separację wynosi 100 zł

Czy możliwe jest uzyskanie zwolnienia od ponoszenia kosztów sądowych?

Przepisy prawa dopuszczają taką sytuację, w której strona, która nie jest w stanie z uzasadnionych obiektywnie przyczyn pokryć kosztów sądowych, w tym opłaty sądowej, może zostać zwolniona od ich uiszczenia. Oczywiście, pomagamy w uzyskaniu zwolnienia od ponoszenia kosztów sądowych, gdy zachodzą ku temu przesłanki.

Dogłębne wyczerpanie tematu niestety nie jest możliwe poprzez niniejszy opis prezentowany na stronie. Zdając sobie z tego sprawę, zapraszamy Państwa do bezpośredniego kontaktu drogą telefoniczną lub mailową.

 • Rozwód
 • Podział majątku wspólnego

Oferujemy usługi:

 • Reprezentacja przed sądem
 • Sporządzamy pozwy o rozwód i inne pisma
 • Udzielamy konsultacji prawnych
 • Uczestniczymy w negocjacjach między stronami
 • Uczestniczymy w mediacjach prowadzonych przez mediatora

Kogo reprezentujemy:

 • Klientów potrzebujących porady lub sporządzenia pisma procesowego, apelacji
 • Klientów, którzy dopiero chcą wystąpić z pozwem o rozwód
 • Klientów w trakcie postępowania sądowego
 • Klientów, którzy potrzebują wsparcia w przygotowaniu odpowiedzi na pozew
 • Klientów, przebywających za granicą i szukają porady prawnej przez Internet

Zaufanie:

Naszą kancelarię wyróżnia budowanie z Klientami długoterminowych relacji opartych na zaufaniu i satysfakcji. To podejście, nasza wiedza prawnicza i doświadczenie pozwalają nam osiągać sukces w sprawach Klientów. Naszych Klientów otaczamy specjalną opieką, bo rozumiemy w jak trudnych sytuacjach życiowych się znajdują.

Historie naszych klientów

Poznaj historie naszych Klientów, z jakimi problemami się mierzyli  i jakie wsparcie uzyskali od Kancelarii.

 

Współpraca z naszą kancelarią w prostych krokach:

 • Skontaktuj się z nami – telefonicznie lub mailowo. Otrzymasz wskazówki oraz wycenę sprawy.
 • Podczas spotkanie adwokat przeanalizuje sytuację faktyczną, wskaże możliwe rozwiązania i zaproponuje warunki dalszej współpracy.
 • Adwokat dalej reprezentuje Cię w Twojej sprawie.

Opinie naszych klientów:

Opinie klientów o nas z Google Maps. Więcej opinii przeczytasz tutaj.Zadzwoń by umówić się na spotkanie i uzyskać pomoc

telefon:  519 747 707